Otázky a odpovědi

1. JAKÉ PŘÍNOSY MŮŽU OČEKÁVAT OD PÁSOVÉHO SYSTÉMU?

Když svůj stroj vybavíte sněžnými pásy, snížíte tím tlak na terén až o 75% (dle podmínek a typu pásů). V zásadě fungují sněžné pásy na podobném principu jako například běžky nebo sněžnice: čím větší plocha, tím méně se boří. Pásové systémy Camso navíc umožňují jízdu i po nezasněžených površích, takže s nimi můžete jezdit, i když je na chalupě nebo hotelu ještě sníh, ale dole v údolí již po sněhu není ani památky. To je velkou výhodou ATV / UTV pásů, a důvod, proč se mnohdy vyplatí pořídit si raději ATV/UTV pásy, než sněžný skútr.2. PŘIJDU O ČÁST RYCHLOSTI PO NAMONTOVÁNÍ PÁSŮ NA SVOJI ČTYŘKOLKU / UTV?

Odpověď zní: ano, vozidla vybavená pásovým systémem ztrácejí zhruba jednu třetinu své rychlosti na kolech, ale je pro to velmi dobrý důvod:
Aby v tak těžkých podmínkách, jako je sníh nebo bláto, při tahání saní nebo pluhování sněhu, byla zajištěná dostatečná trakce, je nutné, aby pásy byly zpřevodované víc do síly. Přidejme k tomu fakt, že pro jízdu v hlubokém sněhu nebo měkkém bahně je zapotřebí daleko víc síly pro pohyb vpřed, a navíc i samotné pásové systémy mají větší jízdní odpory než pneumatiky, proto při jízdě potřebují větší sílu. Přijdete sice asi o třetinu rychlosti, jakou byste měli na kolech, ale získáte schopnost jezdit po sněhu a dalších površích.

Chcete předběžně zjistit, který systém je vhodný pro váš model, značku, rok výroby, nebo objem motoru? Připravili jsme pro vás průvodce výběrem pásů.

Zajímá vás, jaký pásový systém je pro vás nejlepší? Chcete získat další praktické informace? Pak se neváhejte obrátit na autorizované prodejce Camso


3. MOHU I SE SLABŠÍ ČTYŘKOLKOU S PÁSOVÝM SYSTÉMEM TAHAT TĚŽKÉ SÁNĚ NEBO ODKLÍZET SNÍH?

Ano. Pásové systémy Camso jsou navržené tak, aby zachovávaly a využívaly maximální výkon stroje. Průměry hnacích kol jsou přizpůsobené objemu motoru vaší čtyřkolky / UTV, aby vždy poskytly dostatek síly k tahání sání nebo k pluhování příjezdové cesty.4. JAK DLOUHO TRVÁ MONTÁŽ PÁSŮ?

Doba montáže pásů závisí na typu a modelu stroje, ale obecně se dá říci, že první montáž trvá zhruba 2 hodiny, běžná výměna pásů pak asi hodinu. K montáži je třeba jen běžné nářadí, nicméně pokud je to možné, Camso doporučuje nechat si pásy namontovat a měnit v odborném servisu. 
 


5. MOHU SVÉ DOSAVADNÍ PÁSY CAMSO POUŽÍT I NA JINOU ČTYŘKOLKU / UTV?

Ano. Vaše dosavadní pásy můžete vzít a namontovat na nový stroj. Hnací kola pásů Camso jsou optimálně odstupňovaná, aby výsledný převod ideálně vyhovoval konkrétnímu stroji a výkonu jeho motoru pro maximální využití výkonu a točivého momentu pro maximální efektivitu a co nejvyšší tažnou sílu. Stačí pouze objednat vhodnou velikost hnacích kol a montážní sadu na nový stroj, a pásy můžete normálně používat dále.  CHCETE VĚDĚT VÍC O PÁSOVÝCH SYSTÉMECH CAMSO PRO ČTYŘKOLKY A UTV? KONTAKTUJTE NÁS.